const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

01.09.2024r. XXII Niedziela Zwykła

1.       Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną.

2.       W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. W gablocie ogłoszeń znajduje się lista osób, tworząca Radę.

3.       Dzisiaj na Mszy św. o g. 10.00 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuję Sołectwu Szarłata za piękny wieniec a sołectwu z Grzybna za piękną dekorację wokół wieńca oraz wszystkim zaangażowanym za troskę o piękno tej liturgii.

4.       Dzisiaj Po Mszy świętej o g. 11.30 w kościele spotkanie dla dzieci klas III z naszej parafii oraz ich rodziców w ramach przygotowania do I komunii świętej.

5.       W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dlatego dzisiaj na Mszy św. o 11.30 poświęcę tornistry i przybory szkolne a jutro dzieci ze szkół z Grzybna i Szarłaty zgromadzą się w naszym kościele o g. 8.00 na Mszy świętej a potem udadzą się do swoich szkół. W szkole w Grzybnie o 9.00 inaugurację roku będą miały najpierw dzieci z klas I-VIII a o 10.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki.

6.       Powakacyjna próba scholi odbędzie się w czwartek o 18.40 w przedszkolu. Bardzo serdecznie zapraszam tych, którzy już śpiewali w poprzednich latach jak i nowe osoby. Gdyby był ktoś z dorosłych chętny do gry na gitarze w scholi to również zapraszam.

7.       Zbliżają się dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – modlimy się na różańcu za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

I piątek miesiącaspowiedź od g. 16.00. Tego dnia młodzież z klas VIII oraz z klas I szkoły ponadpodstawowej spotyka się na Mszy św. i krótkiej konferencji w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania o g. 18.00. Zapraszam na to spotkanie również rodziców tej młodzieży.

I sobota miesiąca: od g. 8.00 odwiedzę chorych a wieczorem w łączności ze Mszą św. o g. 18.00 – nabożeństwo wynagradzające Sercu NMP.

8.       Osoby dorosłe, które nie przyjęły w swoim czasie Sakramentu Bierzmowania a chciałyby taki sakrament otrzymać, mają taką możliwość, uczestnicząc w rekolekcjach kerygmatycznych „Pełnia życia” w Szkole Katolickiej w Kartuzach w dniu 7 września 2024r. Zapisy i informacje u ks. Adama Malinowskiego (tel. 516907774). Zgłoszenia do 4 września 2024r.

9.       W niedzielę (8.09.2024) Parafialna Rowerowa Pielgrzymka na odpust Narodzenia NMP do Sianowa. Wyjazd sprzed kościoła w Grzybnie o godz. 9.00. Suma odpustowa o godz. 11.30. Powrót na rowerach zaraz po zakończonej Mszy św. Zachęcam do udziału. Na wejście do Sianowa dobrze gdyby mogły być obecne osoby niosące feretrony, obrazy i chorągwie. O godz. 10:30 w Sianowie naprzeciw cmentarza z samochodu będzie można odebrać wspomniane elementy do procesji na wejście do sanktuarium.

10.   Intencja róż różańcowych: o Boże łaski dla dzieci, młodzieży nauczycieli, wychowawców i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym i katechetycznym.

11.   We wtorek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

12.   W gazetce umieściłem kolejność ulic, gdzie będzie jeszcze peregrynował obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Gdybym jakąś ulicę przez przypadek opuścił to proszę o informację.

13.   U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pielgrzyma”.

14.   Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej. Niech wspiera nas Boże błogosławieństwo w naszych codziennych sprawach – Szczęść Boże.