const touchClass = 'ontouchstart' in window ? 'touch' : 'no-touch'; document.documentElement.classList.add(touchClass);

12.05.2024r. VII Niedziela WIELKANOCY. WNIEBOWSTĄPIENIE

Pytanie na kazanie: Z kim spotkam się w niebie?

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas trzecich. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym. Wieczorne nabożeństwo majowe o godz. 16:00 przeżywać będziemy razem z dziećmi pierwszokomunijnymi.

2. W poniedziałek Msza św. dla dzieci I Komunijnych o godz. 16:00. Będzie to okazja do podziękowania rodzicom Babciom i Dziadkom za udział i przygotowanie uroczystości.

3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej o 20:30 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE Z PROCESJĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA.

4. Msza święta dla zdających egzamin ósmoklasisty z prośbą o Światło Ducha Świętego w poniedziałek o godz. 17:00.

5. We wtorek o godz. 17:00 Msza św. w I ROCZNICĘ PRZYJĘCIA KOMUNII ŚWIĘTEJ.

6. W środę po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo majowe przy kapliczkach na Brzezinach u p. Hinc i p. Serkowskich. Na to nabożeństwo wyjeżdżamy na rowerach.

7. W czwartek o godz. 18:00 SPOTKANIE DLA KOBIE. Konferencja Violety Poziemskiej pt.” STWORZONE DO RELACJI” Po Mszy św. o godz. 18:00 kontynuacja spotkania w kawiarence parafialnej.

8. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

9. Najbliższe spotkanie w ramach MODLITWY JEZUSOWEJ w czwartek 23 maja  o 18:00 połączone będzie ze spotkaniem ojców w ramach formacji z TATO.NET

10.                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze